grupGENÇfan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:::...SEVDALARI YAŞAMAK ADINA YÜREKLERE YÜRÜYORUZ ...:::

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Kullanıcı ismi
feCre Mu'vahhid
Admin
Admin
12
feCre Mu'vahhid
34
Profil bilgileri
İletişim

Kişi sayfası
Aktiflik:
Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Left_bar_bleue0/0Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Empty_bar_bleue  (0/0)
Başarı Puanı:
Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Left_bar_bleue0/0Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Empty_bar_bleue  (0/0)
Rep Puanı:
Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Vide
MesajKonu: Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar EmptyPaz Mayıs 06, 2012 9:39 pm

**
Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar!

Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Manset
Grup Genç

Ezgileri dillerden düşmeyen Grup Genç’i genç kardeşlerimize sorduk.

Güncelleme: 14:30, 04 Mart 2012 Pazar

Ezgilerinin içtenliği, coşkulu marşlarıyla Grup Genç yıllardır dillerde. Doksanlı yıllardan beri ağırbaşlılıkları, kaliteli müzikleri ve duruşlarıyla vazgeçilmiyorlar. Bu samimiyetle devam ettikleri sürece dillerden düşmeyecekleri de besbelli…

İnsanın içini inceden inceye okuyan sözler saklı ezgilerinde… Tek bir mısralarına sayfalarca yazı yazılabilir ki öyle mana yüklü cümleleri var. Genellikle satırlarına şehadet aşkını yükleyen Grup Genç, başörtülü kardeşlerimize de ezgileriyle destek verip teselli oluyor.

Bu grubu dinleyen kardeşlerimize sormak istedik. Neler hissettiriyor bu marşlar ve ezgiler sizlere?

Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Hazel-erol_1Hazel Erol: Ezgilerin her sözünde “ben de” diye haykırasım geliyor. Benim de onlarla silah tutup, omuz omuza karlı dağlarda savaşasım, silahları saz, türküleri nota edip coşkuyla şehadete adım atasım geliyor.

Sonra düşünüyorum layık mıyım şehadete? “Şehit olabilecek şekilde yaşıyor muyum acaba” sorusu yüreğimi yokluyor, mahzunlaşıyorum. Duaya yöneliyorum bu sefer…

Aişe Nur Berbero: Yaşantımda küçük şeyleri dert ettiğim için utanıyorum Grup Genç’i dinlerken… Çünkü öyle büyük sevdalara değiniyorlar ki, sevdalarımın küçüklüğüne, kalbimin istidadını veremeyişime acıyorum.Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Kubra-kadem

Kübra Kadem: Şimdiki gençlik, içinde küfürlerin geçtiği, şehvetperest sözlerle, nefsanî kelimelerle dolu olan şarkıları dinliyor. Gençlerin çoğu dünyalığı seçmiş durumda; oysa bu grubu dinlerken insan dünyanın ne kadar boş olduğunu, bir kez geldiğimiz dünyada ne kadar boş şeylerle uğraştığımızı hatırlıyor ve asıl derde düşmeye çalışıyorum.

Kübra Doğanlar: Grup Genç’i takdir ediyorum. Askerliğin bedelli yapıldığı günümüzde bize Allah’ın adını yaymayı, içimizdeki şehadet aşkını tetikleyen grup vesselam…

Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar At2

Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Hacer-baskuyu-1Hâcer Başkuyu: En sevdiğim ezgisi “Şehadet Çağrısı”. Çok hissiyat yüklü bir ezgi, öyle de söylenmiş maşallah… Şehadet şerbeti kolay kolay kimseye nasip olmaz. Buna nail olabilmeyi öyle çok istiyorum ki şehadet marşlarını dinledikçe içimden bir şeyler kopuyor ve dualarıma gözyaşlarım karışıyor.

Necla Tarım: Grup Genç’i severek dinliyorum çünkü insana cihat etme duygusu uyandırıyor. Kardeşliği, birlik beraberliği, yardıma muhtaç olanlara el uzatmamız gerektiğini hissediyorum. İşte bu duyguları Grup Genç bana yaşattığı için onları dinlemeyi ve ezgilerini söylemeyi çok seviyorum.Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Nagehan-ertugrul

Nagehan Ertuğrul: Gerçek insanlığın ömrünü fısıldıyor bu melodi kulağıma… Dünya üç günlük… Dün, bugün, yarın… Üç gününü üç asırda yapılamayacak kadar çok işle süsleyen Hak yolcularını anlatıyorlar bizlere…

Hilal Nur Duyar: Grup Genç’i dinlerken dalıp gidiyorum uzaklara… Beni derinden etkiliyorlar. Yüreğimde bir coşku oluyor, motive ediyor beni, Allah Allah nidalarıyla cihada gidesim geliyor. Hz. Hamza geliyor aklıma, Uhud’da düşman ordusunun üzerine atılışı ve şehit oluşunu hatırlıyorum…

Sonra Furkan Doğan’ı hatırlıyorum; onun gibi on dokuz yaşında dünyayı elimin tersiyle ben de itmek, Ya Rab seni seçmek istiyorum. Bedir’in, Uhud’un, Hendek’in, Mavi Marmara’nın aslanları gibi olmak ve öyle ölmek istiyorum. Bu duygularımı şeddelediği için Grup Genç’i tüm ezgicilerden ayrı çokça seviyorum.

Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Hatice-denliHatice Denli: Grup Genç’in ezgilerini yolculukta dinlemeyi çok severim. Dinledikçe davamıza daha bir gayretle ve aşkla bağlanıyorum. Ömer Karaoğlu’nu dinlerken de bu hislere kapılıyorum. Grup Genç’in özellikle “Örtü Uğruna” ezgisini çok seviyorum.

Hümeyra Diril: Şehadeti anlatan çok ezgi var ancak Grup Genç’i dinliyorum konu şehadet olunca… Çünkü onları dinlerken şehit olmaya layık olabilir miyim düşüncesi kaplıyor içimi, belli ki kalplerinden çıkan kalplere temas ediyor. Ayrıca günümüzde şarkıya benzeyen ezgiler çoğaldıkça Grup Genç’in işin özüne sahip çıkması onları diğerlerinden ayırıyor.Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Songul-ucar

Songül Uçar: İçimdeki direniş duygusunu uyandırıyor, tazeliyor. Dinlerken heyecanlanıyorum. Sözler direkt insanı mücadele duygusuna sokuyor.

Havva Küçükbağcı: Bir Şehitler Gecesi programında dinlemiştim. Epey sanatçı çıkıp ezgi söylemişti ama Grup Genç çıkınca, marşlarını söyleyince herkes ayağa kalktı ve beraberce söylenildi. O programdan sonra bütün ezgilerini telefonuma yükledim. Heyecan umut, aşk tattıran sesleri ve sözleri için Allah razı olsun.

Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar Vildan-kacmazVildan Kaçmaz: Ölüm sessizliği çöküyor üzerime dinledikçe; ancak bu beni durgunlaştırmak yerine, “daha ölmedim, yapacağım çok şey olmalı ümmet için” inancıyla diriltiyor. Allah razı olsun, emeklerinin karşılığını ahirette de versin inşallah.

Nur Çiftçi: En çok da ne zaman dinlerim biliyor musunuz Grup Genç’i? Evden Kur’an kursuna yolculuğum süresince… Evden ayrılmak, annemden ayrılmak kolay olmuyor çoğu zaman… Şeytan uğraşıyor epey… Sonra “Örtü Uğruna”yı dinler ve aşka gelirim. İlim yolunda ilerlemeye gayret gösteririm. Ezgilerindeki sözler teselli oluyor ve güç veriyor bana.

Yıllar geçse de genç kalan gruba başarılar diliyor ve yeni albümlerini beklediğimizi buradan duyurmak istiyoruz.
**

Yüreklere şehadet arzusu yazdırıyorlar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası